Raimondi Kule Vinçten Haberler

Türkiye’de de Akem Group tarafından temsil edilen İtalya merkezli kule vinç üreticisi Raimondi Cranes S.p.A., Suudi Kraliyet ailesinin bir üyesi ve aynı zamanda küresel olarak faaliyet gösteren KBW Holding’in sahibi olan Prens Khaled bin Alwaleed Al Saud tarafından 2014 yılında satın alındı.

Raimondi alımından sonra firma hızlı bir küresel genişleme ve ürün geliştirme planı açıkladı.
Firma, önümüzdeki yıllar içerisinde yapılması planlanan yaklaşık 100 milyon Amerikan Doları tutarındaki yatırımla birlikte İtalya’daki üretim tesislerini genişletecek ve Brezilya, Suudi Arabistan ve Hindistan’da yeni tesisler kuracak. Bu yatırımlarla müşterilerin artan ve hızla değişen ihtiyaçlarının daha yakından ve daha geniş bir ürün yelpazesi ile karşılanmasının hedeflendiği belirtiliyor.

Şirketin yeni sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Prens Khaled bin Alwaleed Al Saud tesislere yaptığı ziyarette şunları söyledi. “Raimondi’nin alınması küresel stratejimiz için önemli ve kişisel olarak çok gurur duyduğum ve ilgilendiğim bir alımdır.Babamın yatırım stratejisinden öğrendiğim bir şey varsa, o da uzun ve başarılı geçmişleri olan şirketlere yatırım yapmaktır. Ve kesinlikle dünya çapında çok az şirket Raimondi’nin 150 yıllık geçmişi ile yarışabilir”